صفحه اصلی | آخرین اخبار | اخبار ویژه | گالری تصاویر | اخبار بانوان | شهدای ورزشکار | اخبار استانها | جداول لیگ ها و نتایج زنده | نسخه موبایل | تماس با ما


» گزارش تصویری
» شهدای ورزشکار

پروین: گفتم واسه مردم بازی کردم نه رژیم شاه / قسمت سوم


طالقانی: شهید مطهری به من گفت برو پشت سر حضرت امام/ قسمت دوم


فجر انقلاب به روایت انقلابیون ورزش / قسمت اول


زندگی نامه کامل پهلوان شهید اسماعیل اعلمی


» پیوندها
» اخبار بانوان

چرا قیمت کشیدن مواد مخدر کمتر از رفتن به یک سانس استخر است؟؟؟


مراسم بزرگداشت شهید مدافع حرم ورزشكار، مصطفي زال نژاد در مازندران


ورزش کشور فراموش کرده معنای منش پهلوانی را


بانوان بسکتبالیست از فدراسیون جهانی سربلند بیرون آمدند


از سوی وب سایت رسمی کمیته بین‌المللی پارالمپیک/ زهرا نعمتی به عنوان یکی از ورزشکاران شاخص معرفی شد
» نظرسنجی
نظر شما در مورد تولیدات خبر سایت چیست؟
خوب
متوسط
ضعیف

 
    » مشروح

یادداشت/ نمره قبولی ورزش در بشاگرد


به گزارش خبرنگار بسیج ورزشکاران ، نام بشاگرد در تمام دهه‌هاي گذشته، چه قبل از انقلاب و چه بعد از آن مترادف با محروميت و رنج و سختي براي گذراندن پايين‌ترين سطح زندگي است. منطقه محروم بشاگرد سال‌هاست كه به‌رغم رفت و آمدهاي زياد و پرسروصداي چهره‌هاي نام‌آشناي عرصه‌هاي گوناگون هنوز با مشكلات عديده دست و پنجه نرم مي‌كند و هنوز ابتدايي‌ترين شرايط زندگي در آن را به سختي مي‌توان جست‌وجو كرد و يافت، بگذريم، چرايي‌اش را مسئولان بايد پاسخ دهند كه چگونه با اين همه ادعا و برنامه‌هاي پرطمطراق حقوق شهروندي و غيره بشاگرد هنوز همان بشاگرد محروم و مستضعف است.
در اين ميان اما حضور چهره‌هاي ورزشي كه در بين آحاد مردم كشور از محبوبيت خاصي برخوردارند در اين منطقه محروم كشور داستان متفاوتي دارد. البته اهالي بشاگرد اينقدر درگير مشكلات زندگي روزمره و سخت خود هستند كه شايد معروف‌ترين چهره‌هاي ورزشي ايران را هم به خاطر نياورند، اما اين حضور و اين رسيدگي هرچند يك روزه و هر چند در قالب برگزاري كلاس‌هاي چند ساعته و تقديم هداياي ورزشي به اين مردم محروم هم كه باشد حداقل اين دلگرمي را در آنها به وجود مي‌آورد كه ورزشي‌ها برخلاف بزرگان سياسي، اجتماعي و فرهنگي كه طي سال‌هاي گذشته تنها حرف زده‌اند حداقل پاي ادعاي مردمداري و دغدغه حال و روز آنها ايستاده‌اند.
بدون ترديد رسانه‌اي شدن حضور چهره‌هاي نامدار، مدال‌آور و ستاره‌هاي ورزش ايران در اردوهاي جهادي و اهميتي كه اين ورزشكاران مردمي براي مشكلات مردم جاي‌جاي كشور و براي حل و رفع آن قائل هستند، مي‌تواند الگويي مناسب براي آحاد مردم كشور باشد، مردمي كه هرچند با مشكلات طبقات پايين جامعه و كشور آشنا هستند، اما بي‌ترديد با تمام آنها برخورد مستقيم ندارند و نمي‌دانند آنچه كه در مناطقي مانند بشاگرد در حال گذر است چقدر با سطح پايين زندگي فاصله دارد.
ورزشي‌ها براي چندمين بار رسالت خود را به خوبي انجام دادند و با حضور در كنار بشاگردي‌ها، بچه‌ها، نوجوانان و جوانان آنها حداقل اميد را در دل آنها زنده نگه داشتند، اما بر كسي پوشيده نيست كه معضلات اين مردم محروم تنها در كلاس‌هاي چند ساعته، فوتبال، تكواندو، تيراندازي و دووميداني و حتي گرفتن هداياي ورزشي رفع نمي‌شود. آنها با مشكلاتي روبه‌رو هستند كه حتي تصور آن نيز به ذهن خطور نمي‌كند. بايد رفت و ديد و حقيقت را با تمام تلخي‌هايش در بشاگرد احساس كرد. بايد با اين مردم زندگي كرد تا فهميد درد نداشتن سرپناه، درد فقر و... چيست.
ورزشكاراني كه در بشاگرد حضور پيدا كرده‌اند، حتماً به اين واقعيت معترفند كه درد مردم اين منطقه با برگزاري كلاس‌هاي ورزشي و اهداي لباس ورزشي حل نمي‌شود، ولي به طور حتم محبت و صفايي كه حضورشان به اين مردم بخشيده، چيزي نيست كه حتي مرور زمان بتواند آن را كمرنگ كند. ورزشي‌ها در كنار بچه‌هاي پركار و مجاهد بسيجي در اردوهاي جهادي ثابت كرده‌اند كه مرد عمل هستند و كنار مردم براي حل معضلات و مشكلات آنها تلاش مي‌كنند، ولي تمام اينها چيزي از مسئوليت، پشت ميزنشينان دولتي و آنها كه پرادعا دم از مردم و حقوق شهروندي و رسيدگي به معيشت قشرهاي آسيب‌پذير مي‌زنند، كم نمي‌كند. البته بر اين باوريم كه اين عده از مسئولان اينقدر موج‌سوار و سوءاستفاده‌گر هستند كه حتي حضور ورزشي‌ها و بروبچه‌هاي صاف و صادق اردوهاي جهادي را هم به نام خود ثبت و ضبط مي‌كنند.
ورزش و ورزشكار ايراني در بشاگرد نمره قبولي گرفت و مي‌دانيم كه اين نمره در كنار نمرات پرافتخار ديگر آنها باعث نمي‌شود كه از رسيدگي و توجه به محرمان غافل شوند، ورزشكار ايراني كار خود را انجام مي‌دهد و فعل پهلواني و مردمداري را به خوبي و درستي صرف مي‌كند، حالا آقايان مسئول هر طور كه مي‌خواهند، برداشت كنند.


» تاریخ انتشار : 1395/10/19
» بازدیدها : (0)
» نظرات : (0)
 
اخبار ویژهمیزبانی ضعیف باکو و بی اعتنایی میزبان به مقررات / تورنمنت کشورهای اسلامی زیاد هم اسلامی نبود!
دوچرخه سواران «کار و تلاش» در حمایت از کودکان سرطانی رکاب می زنند
کرار بی اخلاق نماد ضعف کمیته اخلاق!
تمام آنچه در اختتامیه بازی‌های اسلامی گذشت/ خبری از ایران نبود!
نادری: آقای روحانی؛ اگر مشکلم حل نشود خداحافظی می‌کنم/ حرفم را می‌زنم تا همه بدانند حق با من است
حماسه مردم با حضور ستاره ها / سربلندی فوتبال در انتخابات ریاست جمهوری
در حاشیه تورنمنت کشورهای اسلامی/ بازتاب جهانی نماز خواندن دختران ایرانی در باکو
فرکی: جامعه فوتبال هم در انتخابات حضوری پر رنگ دارد
معاون وزیر ورزش و جوانان خبر داد: استقلال و پرسپولیس وارد بورس می‌شوند


آرشیو
جستجو
جستجو در محتوا   
Copyright @ 2013 سازمان بسیج ورزشکاران | All Rights Reserved.